۱۴۰۰ شنبه ۱۳ آذر
FA
دانشگاه اصفهان
تقدیر از رییس و کارکنان مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه اصفهان
مراسم تقدیر از رییس و کارکنان مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات با حضور دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان در محل تالار دکتر رزمجو برگزار شد.

مراسم تقدیر از رییس و کارکنان مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات با حضور دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان در محل تالار دکتر رزمجو برگزار شد.

 

به گزارش وب سایت خبری uinewsدکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان ضمن اشاره به دیجیتالی شدن فعالیت های دانشگاه، اظهار داشت: دانشگاه پیشران توسعه جامعه است و مرکز فاوا به لحاظ زیرساختی و زیر بنایی برای این توسعه، حائز اهمیت است.

وی در ادامه تصریح نمود : به منظور شناخت و معرفی جایگاه مرکز فاوا در دانشگاه، به یکی از کارشناسان دکتر شاهقلی ماموریت داده شد تا جایگاه مرکز فاوا را بررسی نماید. نتایج حاصل از تحقیق و بررسی توسط تیم کارشناسی و تشریح رسالت ها و وظایف این مرکز، ابعاد متفاوت زوایای پنهان فعالیت های کارکنان این مرکز را روشن نمود. نتایج حاکی از گستره ی فعالیت های کارکنان این مرکز در ابعاد مختلف سخت افزاری و نرم افزاری است که قابل تقدیر است.

دکتر طالبی در ادامه بیان داشت: انتقال مرکز فاوا بدون اختلال در عملکرد در سامانه های دانشگاه، بحث بسیار پیچیده ای بود که با مدیریت و برنامه ریزی دقیق و حساب شده، به نحو مطلوب و بدون تعطیل شدن سیستم های الکترونیک دانشگاه، انجام شد.

وی همچنین تصریح نمود: مسئولین دانشگاه واقف به نقش اساسی فاوا در راستای افزایش کیفیت آموزش عالی هستند.

دکتر خیام باشی رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز ضمن ارایه گزارش مبسوطی از عملکرد مرکز فاوا در 2 سال اخیر و اقدامات موثر کارکنان این مرکز برای انتقال تدریجی سرورها به ساختمان جدید اظهار داشت: عملیات عمرانی ساختمان در مرداد 97 شروع و اتمام ساختمان در شهریور98 بود.

وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از کارکنان متعهد و شایسته مرکز فاوا، تصریح نمود: به علت بالا بودن هزینه های پیشنهادی شرکت های مختلف، مقرر شد، مرکز فاوا و دفتر فنی دانشگاه با مشاوره مهندس پورمتین عملیات تجهیز،ساخت و انتقال Center Data را شروع نمایند.

دکتر خیام باشی افزود: اصلاح فیزیکی و ساختمانی سالن جدید ،تغییرات گسترده در تاسیسات شامل اصلاح کف سالن ، دیوارها ، مسدود نمودن لوله های آب و تغییر مسیر کابل های برق و کانال های خنک کننده ساختمان از جمله فعالیت های عمرانی انجام شده در این پروژه است.

تغییر زیرساخت شبکه فیبر نوری دانشگاه، تامین برق و انرژی مورد نیاز،سیستم خنک کننده اتاق سرور،تجهیز اتاق سرور و سیستم اعلام و اطفاء حریق از جمله اقدامات اجرایی در این ساختمان بوده است.

وی تصریح نمود:پس از اتمام مهاجرت نرم افزاری (Software Migration، اتصال مجدد سرورهای فیزیکی میزبان (هاست ها) به فضاهای ذخیره سازی اشترکی یعنی دستگاه ذخیره سازی انبوه قبلی (NetApp) و دستگاه ذخیره سازی انبوه خریداری شده (EMC)، فرایند بازگشت سامانه و سرورهای مجازی به هاست های اصلی خود به دلیل نیاز به سرورهای فیزیکی خریداری شده برای راه اندازی کلاس های مجازی و تنظیم مجدد فرایند پشتیبان گیری از سامانه ها و سرورها بدون ایجاد وقفه و اختلال در عملکرد سامانه انجام شد.

دکتر خیام باشی افزود: درحال حاضر در سامانه LMS روزانه حدود 1000جلسه کلاس آنلاین برروی 12 سرور بیگ بلوباتن برگزار می شود وبه طورمتوسط در هرساعت 100 کلاس باتعداد متوسط کاربر 1500 نفر در حال استفاده ازکلاس های آنلاین می باشند که ضبط جلسات نیز 24 الی 72 ساعت پس از پایان جلسه در سامانه قابل دسترس خواهد بود.

گفتنی است در این مراسم با اهدای لوح تقدیری از سوی رییس دانشگاه از زحمات شبانه روزی این کارکنان متعهد تقدیر به عمل آمد.

 
 
 
تاریخ:
1400/08/12
تعداد بازدید:
1002
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal