۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۴ مهر
FA
دانشگاه اصفهان
دیدار و گفتگو رییس دانشگاه اصفهان با خیر نیک اندیش دانشگاه ساز کشور
دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان در محل دفتر ریاست دانشگاه با حاج محمود نصر آزادانی خیر نیک اندیش دانشگاه ساز کشور دیدار و با اهدا لوح سپاس از ایشان تقدیر نمود.


دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان در محل دفتر ریاست دانشگاه با حاج محمود نصر آزادانی خیر نیک اندیش دانشگاه ساز کشور دیدار و با اهدا لوح سپاس از ایشان تقدیر نمود.   

به گزارش وب سایت خبریuinews رییس دانشگاه اصفهان در این دیدار ضمن سپاسگزاری از مشارکت فعال حاج محمود نصرآزادانی در تعهد و تامین ساخت دانشکده الهیات و معارف اهل بیت (ع) اظهار داشت: کلید اصلی این نیک اندیشی و اقدام خیرخواهانه، صدق و صفا و رابطه معنوی ایشان با خداوند متعال است که این بزرگوار را به سمت و سوی ترویج مباحث عمیق قرآن کریم رهنمون نموده است.

دکتر طالبی در ادامه تصریح نمود: ابتدا حاج محمود نصر آزادانی با دکتر حاج اسماعیلی عضو هیات علمی دانشکده الهیات و معارف اهل بیت(ع) به منظور ایجاد مرکزی برای ترویج قرآن کریم مذاکره نمودند. متعاقب این مذاکرات و دیدارهای میدانی ضرورت و نیاز به ساخت دانشکده الهیات و معارف اهل بیت (ع) بیش از پیش نمایان شد.

رییس دانشگاه بیان داشت: قرارداد همکاری و مشارکت ساخت دانشکده الهیات و معارف اهل بیت(ع) فی مابین دانشگاه اصفهان و حاج محمود نصر اصفهانی خیر نیک اندیش دانشگاه ساز روز پنجشنبه 11 شهریور ماه سال جاری، منعقد و امضا شد.

دکتر طالبی ضمن سپاسگزاری از اقدام خیر خواهانه جناب حاج محمود نصر اصفهانی اظهار داشت:از جمله مفاهیم ارزشمندی که در آموزه‌های دینی به آن سفارش شده، احسان و نیکوکاری است. احسان و نیکوکاری کارکردهای زیادی در عرصه‌های فردی، اجتماعی، فرهنگی، معنوی و... دارد. مومنان واقعی و انسان‌های صاحب خرد و اندیشه در هر عصر و نسلی، سعی و تلاش نموده‌اند خود را به صفت و ویژگی احسان و نیکوکاری، آراسته سازند. دکتر طالبی در ادامه محبت به اهل بیت(ع)، تلاوت و ترویج قرآن را نعمت بزرگی دانست که در ذات و سرشت حاج محمود نصر نهادینه شده و این مهم ایشان را به سمت فطرتی پاک و بی آلایش رهنمون نموده است.

دکتر طالبی رییس دانشگاه اصفهان همچنین اظهار داشت: این دانشکده به منظور ترویج معارف قرآنی و معرفت اهل بیت(ع) بنا شده است و ان شااله در ساختمان جدید دانشجویان ترویج دهنده واقعی محبت اهل بیت(ع) باشند.

وی در ادامه حاج محمود نصر آزادانی را مردی خود ساخته دانست که با تلاش و زحمت و یاری خداوند موفقیت های مادی و معنوی چشم گیری را به دست آورده است و اکنون توفیق خداوند شامل حال ایشان شده است که بخشی از دستاوردهای مالی خود را خالصانه در طبق اخلاص گذاشته و در راه پیشبرد علم و دانش و معرفت اهل بیت(ع) انفاق نموده است. این توفیق که انسان بتواند بخش از دارایی خود را در راه خیر و نیکی انفاق کند نشان از پالایش روح و قرب به ذات احدیت است.

شایان ذکر است حاج محمود نصر آزادانی نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه اصفهان و مشارکت در ساخت دانشکده الهیات و معارف اهل بیت(ع) اظهار داشت: خداوند را شاکرم که بر سر من منت نهاده تا بتوانم گامی در راستای ساخت و توسعه دانشکده ای که به نام شریف اهل بیت(ع) مزین شده است بردارم.

حاج محمود تصریح نمود: سرگذشت پر فراز و نشیب زندگیش توسط تیمی از دانشکده الهیات و معارف اهل بیت در حال نگارش و تدوین است. وی مطالعه سرگذشت افراد موفق را الگو و تجربه مفیدی برای نسل جوان دانست و اظهار امیدواری نمود که این زندگینامه بتواند راهگشای زندگی جوانان و دانشجویان عزیز باشد.

وی همچنین اظهار امیدواری نمود که در برنامه های بعدی بتواند در تجهیز خوابگاه ها به خصوص خوابگاه خواهران که نیاز به تعمیرات و تجهیز بیشتر دارد، مشارکت فعال داشته باشد.

حاج محمود نصر انگیزه خود را از انتخاب دانشگاه اصفهان، علاقه به شهر اصفهان و به خصوص آزادان که زادگاهش می باشد دانست و تصریح نمود: محبت و عشق خالصانه به اهل بیت(ع) مرا به سمت دانشکده الهیات و معارف اهل بیت(ع) دانشگاه اصفهان رهنمون کرد.  

شایان ذکر است در این دیدار، دکتر سید محسن قائم فرد مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه و دکتر حاج اسماعیلی عضو هیات علمی دانشکده الهیات و معارف اسلامی نیز حضور داشتند و برای حاج محمود نصر آزادانی آرزوی توفیقات روز افزون نمودند.

گفتنی است هزینه ساخت دانشکده الهیات و معارف اهل بیت(ع) دانشگاه اصفهان بالغ بر 500 میلیارد ریال برآورد و توسط حاج محمود نصر اصفهانی خیر نیک اندیش دانشگاه ساز، تعهد و تامین شد.

 

تاریخ:
1400/06/14
تعداد بازدید:
4468
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal