۱۴۰۰ چهارشنبه ۲ تير
FA
دانشگاه اصفهان
برگزاری مجازی هفته پژوهش در دانشگاه اصفهان
دکتر رسول رکنی زاده معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در آستانه بیست و یکمین هفته ملی پژوهش و فناوری و بیست و سومین مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه اصفهان در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی اظهار داشت: با توجه به شرایط ویژه امسال همه¬ی فعالیت¬ها به شکل مجازی انجام خواهد شد.

دکتر رسول رکنی زاده معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در آستانه بیست و یکمین هفته ملی پژوهش و فناوری و بیست و سومین مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه اصفهان در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی اظهار داشت:  با توجه به شرایط ویژه امسال همه­ی فعالیت­ها به شکل مجازی انجام خواهد شد.

دکتر رسول رکنی زاده معاون پژوهش و فناوری دانشگاه  در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی ضمن گرامیداشت هفته پژوهش به سوالات مطروحه به شرح زیر پاسخ داد:

- جناب دکتر رکنی زاده لطفا خلاصه­ ای از فعالیت‌های معاونت پژوهش و فناوری طی یک سال گذشته را شرح دهید؟

دانشگاه اصفهان بزرگترین دانشگاه جامع در مرکز ایران است که با بهره­ گیری از توان علمی بیش از 650 عضو هیأت علمی و 16000 دانشجو در 71 رشتة تحصیلی در مقطع کارشناسی، 185 رشتة تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و 119 رشته در مقطع دکتری، دارای ظرفیت کم‌نظیری برای پاسخ گویی به نیازهای صنعتی و فرهنگی جامعه پویای ایران است. دانشگاه اصفهان با توجه به دارا بودن زیرساخت‌ها و تجهیزات علمی در حوزه‌های انسانی و علوم اجتماعی، ظرفیت قابل اعتنایی در ارتباط مؤثر با جامعه و تقویت حوزه‌ی فناوری‌های نرم دارد. همچنین، وجود آزمایشگاه‌های کم‌نظیر در حوزه‌های مختلف مانند: دسی، زیستی و علوم پایه، وجود زیرساخت­ های مناسب برای ارتباط با صنعت و قرارگرفتن در قلب صنعتی ایران، برای دانشگاه اصفهان موقعیت یکتایی برای تربیت و بکارگیری انبوهی از فارغ‌التحصیلان درجهت رشد و توسعه‌ی همه جانبه کشور  به وجود آورده و در همین راستا دانشگاه با درک صحیح از نیاز کشور به نوآوری‌های دانش‌بنیان و روابط نوپدید این حوزه، حرکت برنامه ریزی شده به سمت این اهداف عالی را مهمترین رسالت خویش می­ داند. معاونت پژوهشی دانشگاه اصفهان در راستای عمل به رسالت ذاتی دانشگاه در جهت توسعه‌ی زیرساخت‌های دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم، توجه به ویژه ­ای به امر پژوهش داشته و در سال­های اخیر با تمرکز و تقویت حوزه ­های مختلف پژوهشی دانشگاه، در راه تبدیل شدن به یک دانشگاه پیشرو در تراز بین الملل گام بر می­دارد. در این راستا، کلیه واحدهای زیرمجموعه معاونت پژوهشی دانشگاه با استفاده از فرصت­ های موجود به ایفای موثر نقش خود در توسعه، تکامل و حرکت دانشگاه به سمت اهداف پیش­بینی شده و در چارچوب سیاست­ های کلی توسعه دانشگاه می­ پردازند. بررسی گزارش مختصری از عملکرد واحدهای مختلف این معاونت در طی یک سال گذشته نشانگر تلاش قابل ستایش این مجموعه و نویدبخش آینده­ای روشن­ در راستای بلند آوازه کردن نام دانشگاه اصفهان در ایران و منطقه است. 

در بُعد بین المللی در سال گذشته در دانشگاه اصفهان ......
 
برای مطالعه کامل این مصاحبه بر روی لینک کلیک نمایید.  
تاریخ:
1399/09/16
تعداد بازدید:
4324
منبع:
Powered by DorsaPortal